29 листопада традційно у нашому закладі відбулося свято інтелекту, гідності і таланту. Якщо запастися терпінням і проявити старання, то посіяне насіння знання неодмінно дасть добрі сходи. В нашому ліцеї учні 11 класів захистили свої проєкти.
Вони були представлені у таких номінаціях:
• Астрономія
• Фізика
• Українська література
• Історія
• Біологія
• Мистецтво
• Англійська
• Екологія
Знаходьте час для відкриттів – це умова успіху!
Знаходьте час для роздумів – це джерело сили!
Знаходьте час для читання – це джерело знань!
Знаходьте час для мрії – це шлях до зірок!
Знаходьте час для творчості – це муза душі!
В рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" у Дубенському ліцеї №2 , 26 листопада було проведено психолого - педагогічний тренінг для учнів 7,11 класів «Я маю право жити без насильства» .
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Практичний психолог ознайомила школярів з різними видами насильства, його формами, формувала в молодіжному середовищі позитивний імідж здорової людини. Після тренінгу учні зрозуміли, що факти насильства існують і зробили висновок, що ми не повинні бути байдужі по відношенню до проблем жорстокості та насильства, вміти не боятися про це говорити.
Кожна людина має право на вираження власної неповторності. Не можна оцінювати людей тільки за зовнішністю. До одягу люди завжди ставилися з пильною увагою. В Україні споконвіку казали: «Шануй одежу в дворі, вона тебе в людях». Таке ставлення до свого зовнішнього вигляду цілком виправдане. Адже одяг — це те, у чому ми йдемо поміж люди. Недбале ставлення до нього й нині сприймають як неповагу до себе.
Хіпі (від англ. hippy, hippie) — американський молодіжний рух. Вперше терміном hippie репортер Майкл Фаллон назвав групу контркультурної молоді, що збиралася у кафе Blue Unicorn.
УРЛ запустила проєкт, який оживив усіма забуті диски за допомогою мистецтва хіпі. Створивши нову популярну фотозону в ліцеї. Кількість бажаючих додати і свій диск постійно зростає, а на сторінках інстаграму з`являється все більше хештегів.
Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень.
Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило, несподівано. В основному це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей зі спеціальним медичною освітою. У цих випадках важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.
Повага до інших починається з самоповаги. Поважаючи себе, ми поважаємо інших, поважаючи себе, ми поважаємо навколишній світ.
В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у 2-Б класі соціальним педагогом було проведено бесіду на тему: «Поважаючи себе, поважай інших».
Дорогі ліцеїсти! Сердечно вітаємо Вас із Посвятою! Бажаємо Вам доброти, натхнення та нових відкриттів.
Посвята в ліцеїсти відбулася для учнів 5 – А, 5 – Б класу. З великою радістю прийнято у шкільну родину та вручено Книжку і Посвідчення ліцеїста, як свідчення справжнього звання.
20 листопада відзначається Всесвітній день дитини. Наповнювати життя підростаючого покоління радістю ,захищати дитячий спокій, створювати умови для духовного і фізичного розвитку дітей - головне завдання дорослих. Адже кожна дитина має право на щасливе дитинство, сімейний затишок, гарну освіту, повноцінний відпочинок, якісну медичну допомогу, на захист від байдужості та жорсткого поводження.
Саме тому у Дубенському ліцеї №2 проводились бесіди на тему:
«Ти ще дитина, але ти маєш свої права! І ти маєш їх знати!» Учні ознайомилися з Конвенцією ООН про права дитини, виконували арт-терапевтичні вправи.
Впродовж тижня(15-19.11) ліцеїсти мали змогу поринути в багатогранний світ краси й принад рідної мови,вшанувати пам'ять преподобного Нестора Літописця.Діти долучилися до мовного квесту "Золоте перо", дослідили глибше пам'ятку давньоруської літератури "Повість врем'я них літ",пройшли тест на правильне наголошувпння слів за допомогою QR-коду. А ще діти і декламували поезії,і читали власні твори,і знімали відео на тему "Антисуржик",і виправляли помилки у мовленні. Тому віримо та сподіваємося,що нам вдалося прищепити любов до рідного слова,до історії свого народу та причетності до тих важливих духовних джерел,без яких не складається життя майбутнього покоління.
Традиційно в нашому ліцеї проводиться тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є профілактика дорожньо-транспортного травматизму за участю дітей та усвідомлення необхідності вироблення навичок дотримання правил поведінки на дорозі.
В рамках тижня класними керівниками були проведені тематичні уроки та бесіди на тему «Правила для пішоходів», «Учасники дорожнього руху та умови безпеки пішоходів», «Безпека дорожнього руху – це життя!» з використанням відеопрезентацій та навчальних мультфільмів.
За три місяці Україна прожила цілу історичну епоху. Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи...
16 листопада відбулася освітньо-просвітницька акція організована ГО МО Свідомий вибір, яка передбачала собою зустрічі з представниками громадської організації, ювенальної поліції Дубенський районний відділ поліції ГУНП в Рівненській області, Дубенське районне управління ГУ ДСНС України у Рівненській області✅
Зустрічі мали на меті роз‘яснюючий характер❗️, щодо двох важливих та актуальних питань пов‘язаних з обережним поводженням на лініях залізнично- дорожнього покриття «УкрЗалізниці» та правилами поведінки з електро - вогненебезпечними та легкозаймистими приладами, правильним сортуванням побутових відходів!‼️
Богдан Гаврилишин, працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки, ще на початку 2010-х дійшов висновку, що однією з передумов виконання Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році, є усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства також й індивідуальної відповідальності на всіх рівнях.
У 2014 році професор створив змістовний та лаконічний документ – «Декларацію відповідальності людини», у 15 пунктах якої відобразив різні рівні відповідальності, від особистої до відповідальності на рівні країни та світу. Вони можуть стати дороговказами до більш демократичного, інклюзивного та ефективного суспільства.
Україна стала першою країною у світі, що прийняла День відповідальності людини, як загальнодержавне свято. З 2022 року команда Фонду родини Богдана Гаврилишина спільно з партнерами ініціюватиме запровадження Міжнародного дня відповідальності людини.
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
Ліна Костенко
У ліцеї запроваджено "Майстер-клас від творчої особистості". Який відбувається кожної п'ятниці о 14:20 по 14:40.
Як відбувався майстер-клас фотографії?
Учні познайомилися з фотокамерою, основними принципами її роботи, експозицією, поняття якості кадру, режими зйомки, баланс білого та інше, пряцювали над предметною зйомкою, виставленням композиції й освітленням.
Також учні дізналися про різні види фотографування, навчиться правильно виставляти композицію та користуватися фільтрами.
З давніх-давен український народ найбільшою цінністю у житті вважав здоров’я. Навіть вітаючись і прощаючись, люди бажали один одному здоров’я: «Здрастуйте!», «Здоровенькі були!», «Дай Боже здоров’я!».
День української писемності та мови бажаємо всім любити та берегти свою рідну мову. Великі поети й письменники складали свої твори рідною мовою. Адже саме нею найлегше передати власні думки й почуття. Перше слово, перше речення вимовляємо рідною мовою. Це мова батьків, бабусь і дідусів, попередніх поколінь.
Тиждень толерантності розпочато! Здобувачі освіти 3-Б класу переглянули відео про толерантність і виконали цікаві завдання. Для дітей створено Дерево толерантності, на якому кожен охочий зможе написати риси притаманні толерантній особистості та Квітка толерантності.
Школа у смартфоні
Новий навчальний рік у школах буде тестом на те, наскільки ми готові до інновацій. Адже карантин і обмеження, пов'язані з ним, спонукають до оновлень у вже усталених процесах.Автоматизувати навчальний процес у школах — це завдання, вже давно актуальне. Нині в школах запроваджується нова автоматизована система «Єдина Школа».