День Української Державності
День Української Державності

Поділитися новиною:

День Української Державності

28 липня Україна відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.

День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. 
Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси–України – 28 липня – встановлено День Української Державності.
   Україна успадкувала від Київської Русі:
– цивілізаційний вибір, який визначився із прийняттям християнства у 988 році;
– тризуб, родовий знак Рюриковичів, що став державний гербом сучасної України;
– Київ – столицю, політичний і культурний центр українських земель упродовж понад тисячу років;
– гривню – назву грошової одиниці;
– назву Україна, що вперше згадується в Іпатіївському літописі у 1187 році
   Упродовж тривалої історії українці не полишали боротьби за свободу та здобуття державності. Першу в ХХ столітті незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року. Актом 24 серпня 1991 року її врешті остаточно утвердила – відновила незалежність. Україна у ХХ столітті кілька разів здобувала та  втрачала суверенітет  через внутрішні незгоди під час зовнішньої агресії. Національна єдність – обов’язкова умова збереження державності. І зараз, коли Росія веде жорстоку війну проти України, наш народ об‘єднаний, як ніколи! Ми єдині, сильні, і впевнені в перемозі нашої Державності та Незалежності!
Вітаємо усіх зі святом! Бажаємо усім нам найшвидшої Перемоги!

Приєднані документи:

День_державності_2022
Web-адреса: dubnolyceum2.softbi.info/news/id/616 | Переглядів: 152Дата публікації: 15:05 27.07.2022
Директор

Головко Любов Романівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Інформація для випускників
Енергоефективність та енергозбереження
Замовлення підручників
Всеукраїнська школа онлайн
Важливо!
Пошук